top of page

Teslimat ve İade Koşulları

Https://www.teknemotortamiri.com/ siparişini verdiğiniz tüm ürünler önce depo personeli tarafından ardından paketleme personeli tarafından ayrı ayrı kontrol edilerek paketlenir.. Ürünlerin tamamı İstanbul'da bulunan merkez depomuzdan çıkar . Ürünler imzalı teslim fişleri ile depo personelinden paketlemeye oradan da kargo görevlisine teslim edilir .

 


 

Siparişlerinizi daha kolay işleme almak ve ürünlerinizi size en kısa zamanda güvenli biçimde size ulaştırmak için bazı tedbir ve önerilerimiz bulunmaktadır. Bu öneri ve tedbirler şu şekilde sıralanabilir;

 

 

1- Sipariş verirken;

 

 

Ürünlerimiz özel paketli koli bazında sağlıklı olarak ambalajlanmıştır. Bu ambalajlar uluslararası taşımacılık standartlarında hazırlanmıştır. Koli bazında verilen siparişler kendi özel paketleriyle güvenli bir şekilde kargoya teslim edilecektir. Yine de bazı hallerde ürünler zarar görebileceğinden bazı önlemler ve tedbirler alınması gerekmektedir .


 

 

2- Siparişten sonra (teslimat sırasında)

 

 

 

Siparişler sabah 9:00 dan akşam 18:00 e kadar telefon, faks ya da email olarak alınır. Siparişiniz alındıktan sonra kargo şirketi ve teslimat şekli ile size ulaştırılır. Yurt genelinde teslimatlar, ürün depomuzdan çıktıktan sonra azami 3 iş günü içinde yurtdışı siparişlerinde ise bu süre 15 gün içinde  bayi veya bireysel müşteriye ulaştırılır.
 


UYARI :
*Saat 15:00 'den sonra verilen siparişler bir sonraki gün değerlendirmeye alınmaktadır.
*Siparişler saat 18:00 'da, kargoya teslim edilmektedir.

 


Kargo teslimatı sırasında yerimde yoktum, ne yapmalıyım?
Adres teslim siparişlerinizde kargo ilgili kişiyi bulamazsa not bırakır. Adresinizde hata varsa kargo bizi arayarak durumu bildirir ve bizde size durumu bildirerek teslim almanızı sağlarız.

·         Kargonuzun size sağlam ve eksiksiz olup olmadığını  önce kontrol ediniz.

·         Kargonuzun dışında hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa lütfen teslim almayınız. Kargo bize geri dönecektir.

·         Kargonuzu teslim aldıktan sonra kargo yetkilisi ile birlikte açıp, kontrol edebilirsiniz. Eğer kontrol sırasında siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik veya hasarlı olduğu ortaya çıkarsa, kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz.

·         Kargo yetkilisi şahitliğinde, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik veya hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılması için çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapacağınız eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığından ya da ile teslim anında hazırlanmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilecektir.  Bu durumda kesinlikle firmamız sorumlu tutulamaz.

·         Bir problem ile karşılaşırsanız kargo görevlisini mekanınızı terk etmeden önce bize haber veriniz.

·         Ürünü herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için ürünün orijinal ambalajında tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri eksiksiz ve fiziksel hasarsız olması gerekmektedir.

·         Ürün iadelerinde faturamızın tüm kopyalarının (2 Kopya) ürün ile birlikte yollanması gerekmektedir

 

Aksi takdirde ürünün hasarından Bayi sorumludur. Bayi, üretimden kaynaklanmayan arızalardan firmamızı sorumlu tutmadığını kabul eder.

 

 

Ürün Teslimatı : Paket teslim alındığı anda Siparişiniz Kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. Teslimat fişi imzalandıktan sonraki yapılacak talep ve itirazlar KESİNLİKLE DİKKATE ALINMAYACAKTIR.


Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün ayıplı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

bottom of page